Roubenka

Více info a rezervace: https://www.e-chalupy.cz/vysocina/ubytovani-modletin-chalupa-pronajem-roubenka-7463.php

Přímo z roubenky je nádherný výhled do malebného údolí řeky Chrudimky. Na protějším kopci se pasou ovce a dokola jsou krásné lesy plné borůvek a hub. Z terasy můžete pozorovat nejkrásnější západy slunce. Kolem roubenky je otevřený travnatý prostor, v blízkosti teče potok. Roubenka stojí na okraji malé vesničky, takže je tu opravdový klid. Zajímavostí je, že roubenka je postavena v místě bývalých slavných lázní z 18.století. Dokonce František Palacký si z nich nechával posílat vodu, aby mu léčila oční potíže. Doposud tu je studánka s dobrou léčivou vodou. Rekonstruovaná budova bývalých lázní a budova bývalého zájezdního hostince pro pacienty (pozdější fara) stojí v sousedství roubenky. Celá vesnice se nachází v nádherné krajině Železných hor, s jedinečnou flórou a faunou a s naučnými stezkami zeleznehory.ochranaprirody.czwww.geoparkzh.cz.

Můžete sem přijet autobusem nebo autem, parkování je možné u roubenky. Rekreace je vhodná pro rodiny s dětmi. Dále ji uvítají milovníci cykloturistiky a běžek (300 m od roubenky je udržovaná běžecká trasa) - viz č. 6 na www.czh.cz, 10 km od roubenky je lyžařský vlek www.skihluboka.cz/. V létě se můžete koupat 600 m pod roubenkou v nově zbudovaném rybníku nebo na koupališti ve 3 km vzdáleném Horním Bradle (2 km přes les). Pláže Sečské přehrady jsou vzdáleny 10 km.

Partnerem KudyzNudy.cz . 

Ubytování v roubence

Roubenka k pronájmu poskytuje ubytování pro 6 osob ve 2 ložnicích.

Ložnice a pokoje:
Přízemí roubenky tvoří velká místnost s nově postavenými kachlovými kamny, které mají sporák na vaření, dvě trouby a pec na spaní. V zadní (východní) části je vybavená kuchyňská linka s dvouplotýnkovým vařičem, sklokramickou deskou, pečící troubou, lednicí s mrazákem, rychlovarnou konvicí, s nádobím a hrnci. Dále je zde masivní dřevěný stůl pro deset osob se židlemi. V přední (západní) části je sezení s pohovkou, křesly a stolkem, dřevěnou truhlou, komodou a s dětským stolečkem a židličkami. Z místnosti můžete vyjít francouzským oknem na terasu, kde je k dispozici dřevěný nábytek, houpací síť, gril a opodál ohniště. Přízemí je bezbariérové. Dle potřeby by se sem mohly dát postele.

První patro tvoří jedna velká ložnice se čtyřmi dřevěnými postelemi a jedna malá ložnice s manželskou postelí, možnost 4 přistýlek na matracích. U každé postele je dřevěný noční stolek a lampička. Celá ložnice je laděna do stylu našich babiček, modré proužkové povlečení atd. V ložnici jsou úložné komody. Všude jsou dřevěné podlahy a stylové osvětlení.

Sociální zařízení:
V roubence je jedna koupelna s vanou a WC.

Vytápění:
Roubenka se vytápí kachlovými kamny, topení dřevem, které je k dispozici. Koupelna se vytápí elektrickým přímotopem.

Doprava, parkování:
Parkovat můžete u roubenky na soukromém parkovišti. GPS souřadnice 49°47`33.879"N, 15°42`39.811"E. Roubenka se nachází ve vesničce Modletín, pokud jedete ze směru Chotěboř, na návsi zahnete před kostelem doleva a na druhé odbočce zase doleva a kolem rybníčku přijedete na soukromé parkoviště přímo k roubence.

Stravování

Ke stravování můžete použít plně vybavenou kuchyň, dále je možnost se stravovat v restauracích v Horním Bradle (3km), v Klokočově (5km), v Trhové kamenici (9km) a v Chotěboři (12km). Na romantický oběd či večeři stojí za to zajet do Hamerské krčmy ze 14.století www.hamerskakrcma.cz(12km).

Vybavení roubenky

Povlečení, ručníky a toaletní potřeby jsou samozřejmostí. Máme zde zdarma připojení na wifi. Kuchyň je plně vybavena na vaření. K venkovnímu vybavení patří zahradní nábytek, gril, houpací síť, ohniště, pískoviště a houpačka.

Výlety, atrakce, zábava

Veselý kopec - Soubor lidových staveb Vysočiny www.vesely-kopec.eu/

Betlém Hlinsko betlem.euweb.cz/

Hřebčín Slatiňany www.nhkladruby.cz

Zámek Slatiňany www.zamek-slatinany.cz/

Údolí řeky Doubravky www.zeleznehory.net

Klokočovská lípa www.klokocov.eu

Lánská lípa www.obeclany.estranky.cz/

Zřícenina hradu Lichnice www.zeleznehory.net

Zřícenina hradu Oheb www.zeleznehory.net

Sečská přehrada www.mestosec.cz

Zámek žleby s oborou bílých jelenů www.zamek-zleby.cz/

Výlety s dětmi www.zeleznehory.net

Krytý bazén Hlinsko www.sportoviste.hlinsko.cz

Možnosti koupání: Sečská přehradakoupaliště Horní Bradlo - Tesla VršovDlouhý rybníklom Trhová Kamenicelom BorekChotěboř - vodní nádrž Břevnicepřehrada Pařížovlom U ŠvihůvkuJasné Pole - Rybník Janušlom Srnílom DubováBiotop Hlinskobazén Hlinskokoupaliště Slatiňanylom Peklo.

Blízká lyžařská střediska: Trhová kameniceHlubokáSvatá Anna.

Turistické cíle v okolí: Křižanovická přehrada.

Modletín - tipy na výlet

Ceník ubytování / pronájmu
kapacita 6 osob - 2 ložnice

 

Letní sezóna: 1. 6. - 30. 9.
Zimní sezóna: 1.12. - 31. 3.
Minimální délka ubytování 2 noci.

Ceny za týden za roubenku

Zimní sezona: 15000 Kč
Letní sezona: 16000 Kč
Mimo sezonu: 14000 Kč

Cena za víkend za roubenku

Zimní sezona: 5600 Kč
Letní sezona: 5900 Kč
Mimo sezonu: 5400 Kč

Vánoce 2023 - máme ještě volno

16000 Kč

Silvestr 2023 - máme ještě volno

22000 Kč
cena platí za objekt/za týden

Jarní prázdniny 2023 - obsazenost dle kalendáře

za týden za roubenku

Velikonoce 2023 - máme ještě volno

15000 Kč
 

Provoz, poplatky, ceny

Provoz celoročně. Možnost ubytování i na víkend. Silvestrovské pobyty. Vánoční pobyty. Velikonoční pobyty.
Poplatek za přistýlku 200kč za noc.
Poplatek za elektřinu a za dřevo je již v ceně.
Vratná kauce: 2 000Kč

Letní sezóna: červen - září
Zimní sezóna: prosinec - březen
Mimo sezónu: říjen, listopad, duben, květen